A Manchester United kztudottan 'Red Devils'-knt, azaz Vrs rdgkknt ismert. Sokak azonban nincsenek tisztban ennek eredetvel, gyhogy lssuk az igazsgot.
Nos mirt is hvjk Vrs rdgknek a United jtkosait... Taln mert a klubot salfordi stnistk alaptottk? A vlasz nem (habr 1878-ban, amikor Newton Heath nven megalapult a klub a 'The Heathens', teht a 'Pognyok' becenevet kaptk, ami valljuk meg igen vallsellenesen hangzik). Az 1902-es nvvltoztatstl kezdve a Manchester United FC jtkosai egyszeren a 'The Reds' (Vrsk), vagy a 'United' nven szerepeltek a kznyelvben, amg nem a mdia az 1950-es vekben ki nem tallta a hres 'The Busby Babes' (Busby bbik, Busby fikk) kifejezst. m ez a becenv nem sokig volt hasznlatos, ugyanis az 1958-as mncheni lgikatasztrfa utn elvesztette mind aktualitst, mind jl megszokott varzst.
Az 1960-as vek elejn a salfordi rgbicsapat Franciaorszgban vendgszerepelt, ahol vrs mezben szerepeltek, s Vrs rdgkknt vltak ismertt a tojslabdasportban. Ez a becenv a United akkori menedzsernek, Sir Matt Busbynak is elnyerte tetszst. Azt gondolta, hogy egy veszlyes rdg sokkal megflemltbb lehet az ellenfelek szmra, mint az angyali bbik kifejezs. Ennek kvetkezse kppen kijelentette, hogy a Manchester United beceneve is a tovbbiakban "The Red Devils" lesz. Hamarosan a klub egyre tbb helyen kezdte el feltntetni az rdgs logt (elssorban meccsfzetekben s slakon).
A United klubcmere eredetileg a 'City of Manchester coat of arms' volt. A 60-as vek kzepn ezt a varinst mr a jelenlegihez is hasonlt tervezettel tformltk, de ekkor az rdg helyett mg a hrom csk volt a cmeren - ami hagyomnyosan a vros hrom folyjt jelkpezte. Majd 1970-ben a klub jelkpt tterveztk, s ezttal a vgleges kivitelezsben mr a csppnyi rdg is ott volt a log kzepn, vasvillval a kezben.
Az 'rdg szimblum' 1973-ban kerlt r els alkalommal a klub hazai szerelsre. Azta a United tulajdonkppen ugyanezt a cmert hasznlja, mindssze azzal a vltoztatssal, hogy 1998-ban a 'Football Club' szveget levettk rla - rengeteg konzervatv szurkol bosszsgra. Ez a log mra a vilg egyik legismertebb s legjelkpesebb cmerv ntte ki magt.
Nem is olyan rgen a klub bevezette hivatalos meccskabalajt is, akinek neve nem ms mint 'Fred, az rdg'. Egy risi Vrs rdgrl van sz, aki a hazai meccseken szolgl a csapat szerencsehozjaknt, s akinek nem mellkesen hatalmas kereskedelmi rtke van. Ugyanis a gyerekek s az idsebb szurkolk is zskszmra vsroljk a klnbz 'Fredes' ajndktrgyakat.
Taln sokan mg ezek utn is a msik megkzeltsen tprengnek, de gondoljunk csak bele. Ha a United csakugyan a liga stt stnja lenne, akkor mirt olyan sikeresek. Ellenben a Southamptonnal, akiknek beceneve a Szentek; vagy az Evertonnal, akiknek stadionjuk egy templom mellett ll. Nylvn minden csapatnak megvan a sajt 'isteni' ervel br kabalja, jelkpe, ami szerencst hoz a jtkosoknak. Azonban a mai futballban mr a legtbb csapat sajt pszicholgussal, lelksszel is rendelkezik. A Manchester Unitednl John Boyers tlti be ezt a szerepet, akinek nem kevs rdeme van - termszetesen csak Fred utn - a csapat ltal gyakran szerzett utols percekbeli glokban.